Česky English

Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Nové události > 9.-10. 12. 2021, online - Shift2Rail Innovation Days

9.-10. 12. 2021, online - Shift2Rail Innovation DaysDatum konání:
9.12.2021
Datum ukončení:
10.12.2021

Společný podnik Shift2Rail s potěšením oznamuje druhý ročník Shift2Rail Innovation Days, který se bude konat 9.–10. prosince 2021 online.

Tato událost bude příležitostí pro evropskou železniční komunitu zhodnotit Evropský rok železnic, zjistit, jak daleko inovace pokročily, a co lze očekávat na InnoTrans 2022, což poskytne další základnu pro budoucí společný evropský železniční podnik.

Pestrý program se dotýká důležitých témat, jako je například to, co přesně bylo dosaženo za rok od spuštění strategie udržitelné a chytré mobility, jakého pokroku se dosáhlo a jak nejlépe zajistit odkaz toho, co bylo dosaženo během Evropského roku železnice.

Konkrétně tato událost umožní výměnu názorů o přechodu od Shift2Rail k novému společnému evropskému železničnímu podniku, jehož jádrem je koncept integrované inovace a zaměření na migrační plány a nasazení softwaru BRIDGE .

Těšíme se na plenární zasedání o velkých otázkách, jimž budoucnost železnice čelí, zasedání o Space in Rail, přesahující hranice EU během mezinárodních zasedání, slavnostní předávání cen za přítomnosti komisařky pro dopravu Adiny Vălean, vzrušující živou ukázku automatického provozu vlaků a účast vysoce postavených zástupců S2R partnerů, Evropského parlamentu, Evropské komise a mnoha dalších klíčových železničních aktérů.

Konkrétní výsledky

Budete mít příležitost získat přístup z první ruky k nejnovějším výsledkům pocházejícím z projektů napříč Inovačními programy zaměřenými na budoucnost železnice. Po oba dny akce se budou konat specializované paralelní webináře o konkrétních výsledcích. K dispozici budou také relace věnované evropskému programu DAC Delivery Program a budoucím převratným inovacím, jako je hyperloop.