Česky English

Horní menu

Drobečková navigace

Domů > Projekty > IRRB

IRRB

Název projektu: International Railway Research Board - Věda a výzkum pro rozvoj železniční dopravy
Program financování: UIC
Příjemce: členové IRRB (Mezinárodní výbor UIC pro železniční výzkum)
Partner: Technologická platforma Interoperabilita železniční infrastruktury
Období realizace: 1. 1. 2012 – 31. 12. 2016 (přesný konec není stanoven)

Stručný popis obsahu projektu:

Cílem projektu je definovat základní výzvy a potřeby železnice na globální úrovni, koncentrovat a aktivizovat vědeckou a výzkumnou komunitu pro jejich řešení.

Očekávaným přínosem tohoto projektu je významný technologický rozvoj železnice na celosvětové úrovni. Jedním z předpokladů je vytipování potřeb železnice na globální úrovni a koncentrace a aktivizace vědecko-výzkumné základny pro jejich řešení.

Dalším globálním tématem je též podpora železnice mezi Evropou a Asií. Technologická platforma Interoperabilita železniční infrastruktury řeší v projektu právě toto téma a vytipovala několik věcných záměrů a navazujících výzkumných témat, které je nutné v této věci řešit. Nyní se však zaměřuje na další úkol ze strategie IRRB – koncentrovat a aktivizovat vědecké a výzkumné kapacity pro řešení globálních potřeb železnice. Česká technologická platforma předložila návrh na založení celosvětové databáze výzkumných institucí s jejich odborným zaměřením a dosavadními výsledky. Od tohoto záměru se očekává zefektivnění vědecko-výzkumné činnosti zaměřené na železnici s využitím a podporou vzájemné spolupráce.


Více o projektu: http://www.railway-research.org/IRRB-Strategic-Document

logo IRRB